PPP

Pohled. Představa. Prostor.

Skupina studentů sdružujících se okolo Ateliéru reklamní fotografie a webu atrefo.cz si Vás dovoluje pozvat na svou společnou výstavu do vinohradského klubu Hoodoo.

Publikováno dne 13.3.2012, text: Michaela Egli
Synagoga

Dva domy jednoho pána

Pozvánka na výstavu manželské dvojice - Ľubo a Monika Stachovi - v synagoze na pražské Palmovce. Výstava trvá do 24. října.

Publikováno dne 13.10.2011, text: Prof.Mgr. Vojtěchovský, foto: Tomáš Vodňanský (zpravy.rozhlas.cz)
Scouting

Nový ročník, noví lidé

Školu tvoří studenti a profesoři a se začátkem školního roku máme vždy mnoho čerstvé studentské krve, která má spoustu energie a také vysoká očekávání. Pojďme to společně táhnou dál a výš. Vítejte...

Publikováno dne 9.9.2011, text: Emil Drahoš, foto: společnými silami
Scouting

Scouting: Eliška Junková

Od absolutorií uběhlo jen pár týdnů, během kterých jsme si dopřáli jen krátkého odpočinku a už je třeba pracovat na dalším projektu.

Publikováno dne 15.7.2011, text: František Nikl, foto: Marian Beneš
Softproofové fórum

Softproof v praxi

Na Reklamě Polygraf jsme se dali do řeči s ing. Antonínem Charvátem, který nás následně pozval na přednášku s tématem "softproof". Velké množství informací jsme se pokusili proměnit ve srozumitelný text. Jak se to povedlo můžete posoudit sami.

Publikováno dne 18.4.2011, text: Emil Drahoš, František Nikl, foto: Emil Drahoš
Reklama - Polygraf

Reklama - Polygraf 2011

Je to vždy na začátku jara, je to v Praze na Výstavišti a bývá to dlouhé. Ano, je to ta akce, kde prváci zjišťují, že svět je zlý, druháci si plní povinnou praxi a třeťáci si to užívají, protože jim už o moc nejde. Vítejte na Reklamě Polygraf.

Publikováno dne 7.4.2011, text a foto: František Nikl
Fotografování Škoda

Video: Fotografování škodovek, 2010

V dnešním krátkém článku vám přinášíme hlavně video z fotografování kalendáře pro Škoda Auto Muzeum, které proběhlo v létě loňského roku. Fotografování se zůčastnili studenti z Orange a Ustí pod vedením Mariana a prof.Vojtěchovského.

Autorem videa je Marcel Beneš.

Publikováno dne 2.1.2011, video: Marcel Beneš, text: František, fotografie: studenti Ústí a Orange
Portfolio Review

Portfolio review, Bratislava 2010

Byla jsem požádána napsat pár slov o portfolio review, jehož jsem se letos v listopadu zúčastnila v Bratislavě v rámci každoročního měsíce fotografie. Ráda tak učiním a pokusím se tak pomoci všem, kdo se v příštích letech bude chtít na portfolio review přihlásit. Mohu to jen doporučit, byla to pro mě úžasná zkušenost.

Publikováno dne 26.11.2010, text: Anna Rasmussen, fotografie: Viacheslav Kabanov
Kodak D-76

Jak vyvolat černobílý film?

Dnes jsme si pro vás připravili něco velmi netradičního. Každým rokem se najde několik nových studentů prvního ročníku, kteří mají malé nebo žádné praktické zkušenosti s vyvoláváním filmů. Vzhledem k ústupu filmové fotografie je téměř jisté, že počet těchto "obětí moderní doby" bude stále přibývat. Někomu z nich by mohlo pomoci naše instruktážní video.

Publikováno dne 21.11.2010, autor: Emil, František, Anna
Bratislavský Měsíc fotografie 2010

Bratislavský měsíc fotografie 2010 - část druhá

Slibům je potřeba dostát a proto píšeme již ze svých pražských domovů druhý díl povídání o Bratislavském Měsíci fotografie. Sobotu jsme zakončili pověstným 'Portfolio Review' a poslušně jsme se odebrali do hotelu pořízené snímky vyvolat a připravit pro vás článek.

Publikováno dne 9.11.2010, autor: František
Bratislavský Měsíc fotografie 2010

Bratislavský měsíc fotografie 2010 - část první

Jako každý rok, má i letos Bratislava tu nezaměnitelnou atmosféru měsíce listopadu, která je letos navíc podpořena příjemným počasím. Teploty se často blíží dvaceti stupňům a navíc odpoledne svítí to nízké, ostré slunce, které mají fotografové tak rádi.

Publikováno dne 7.11.2010, autor: František