Reklama - Polygraf 2011Z nějakého důvodu je pro naší školu extrémně důležitou akcí veletrh Reklama Polygraf, který se koná pravidelně na pražském Výstavišti. Letos jsme dostali za úkol předvádět návštěvníkům veletrhu fotografování a následnou postprodukci pořízených záběrů. Naše škola měla na celém výstavišti celkem tři stánky. Kromě základní, každoroční a trochu statické expozice se na dalším místě odehrávala ukázka airbrushe a na posledním předváděl zejména první a třetí ročník ukázku profesionálního fotografování portrétů.

Reklama Polygraf 2011

Fotografovali jsme naším Hasselbladem osazeným digitální stěnou Phase One a data okamžitě přenášeli do počítače. Naše nové Eizo sloužilo skvěle, ale nové supervýkonné PC se nám do poslední chvíle nepodařilo propojit se stěnou. Zachránili nás kolegové z Ústí, kteří laskavě zapůjčili jejich Mac Pro a díky nim jsme mohli své záměry uskutečnit.

Hned, jak se fotografování rozeběhlo, začali se za zády Elišky, která se ujala postprodukce jako první, shromažďovat zvědavci. Photoshop zná snad každý, ale všichni chtěli vidět, jak se takový běžný ateliérový portrét upravuje. Netrvalo dlouho a před kamerou se začali střídat portrétuchtiví návštěvníci. I když jsme na místě byli v hojném počtu, občas jsme měli co dělat, abychom všechny stihli "odbavit".


Reklama Polygraf 2011

Tak probíhal celý čtvrtek a nakonec i pátek, ačkoli vždy k večeru zájem mírně opadal. Část portrétů z prvního dne jsme ihned rozesílali lidem emailem, kam jsme připojili odkaz na webové stránky školy. Zbytek jsme během následujícího víkendu zpracovali a vytvořili webovou galerii, kde si každý mohl svůj portrét najít.


Prohlédněte si výběr fotografií, které jsme na veletrhu pořídili