Scouting: Eliška JunkováOd absolutorií uběhlo jen pár týdnů, během kterých jsme si dopřáli jen krátkého odpočinku a už je třeba pracovat na dalším projektu. Náš kalendář z depozitáře muzea v Mladé Boleslavi je ve finální fázi předtiskové přípravy, takže je čas na přípravu dalšího fotografování. Už dlouho máme v plánu realizovat sedmilistový kalendář, ilustrující příběh slavné Elišky Junkové, "královny volantu", která ve dvacátých a třicátých letech vítězila na nejrůznějších automobilových závodech nad tehdy výhradně mužskými soupeři.

Sofproofové fórum

Máme z velké části vymyšlené záběry a proto je na řadě výběr vhodných lokací. Aniž bychom chtěli ubírat na atraktivitě jednotlivých záběrů, došli jsme k názoru, že celkem 4 ze sedmi záběrů bude možné realizovat v jedné lokalitě. V úterý jsme měli na mušce dvě závodní dráhy u České Lípy.

Sofproofové fórum

Jeden ze záběrů bude potřeba fotografovat z nadhledu, k čemuž se jeví výjimečně vhodným most přes dráhu na autodromu v Sosnové. Ostatní záběry vyžadují spíše šotolinovou trať s nějakými prvky, které prozradí, že se jedná o závodiště..

Sofproofové fórum

Krátce jsme se zastavili také u blízkého Máchova jezera a pokračovali jsme na další vytipované místo v Bělé pod Bezdězem. Trať je tam méně upravená, ale pro účely fotografování jistě také vhodná.

Sofproofové fórum

Nezanedbatelným parametrem je také cena, která v případě komerčního pronájmu dosahuje několika desítek tisíc korun na den, na obou navštívených lokalitách. Na druhou stranu byli oba zástupci majitelů otevřeni nějaké formě dohody, která nám umožní vyjít i s omezeným rozpočtem.

Sofproofové fórum

Fotografování prvních čtyř záběrů do kalendáře proběhne v první polovině srpna 2011.